24. září 2016

P3 staví pro FM Logistic a dokončila halu pro Faurecii

čtenářů
Společnost P3, vlastník, developer a správce průmyslových nemovitostí, zahájila výstavbu nové haly v parku P3 Prague D11 severovýchodně od Prahy. Druhý a zároveň největší objekt bude mít rozlohu 40 000 m2, přičemž více než třetinu haly developer staví na míru (BTS) pro francouzskou společnost FM Logistic. Dalšího klienta získala P3 také pro novou halu v P3 parku Bratislava. Od ledna 2017 tam bude francouzská společnost Faurecia vyrábět sedačky pro automobilku Volkswagen.
P3 Prague D11 – P3 zahájila výstavbu haly o 40 000 m2 – 15 000 m2 obsadí FM Logistic

Společnost FM Logistic patří mezi přední poskytovatele smluvní logistiky s mezinárodním působením. Jejími klienty jsou obchodní řetězce, výrobci potravin, výrobků péče o domácnost, kosmetiky, léčiv a mnoha dalších produktů nejen z oblasti FMCG. V nově vystavěné budově v parku P3 Prague D11 si pronajme 15 000 m2. „FM Logistic touto expanzí téměř ztrojnásobuje prostory v rámci portfolia P3 v České republice. Společnost je naším klientem nejen v tuzemsku, ale také v Rumunsku a Polsku. Park P3 Prague D11 se stane už šestou lokací v rámci těchto třech zemí, kde bude FM Logistic využívat naše služby,“ zdůraznil Peter Bečár, ředitel P3 pro region CEE. Pronajímatelná plocha parku bude činit ve finále více než 155 000 m2, přičemž zhruba třetina bude dokončena ještě letos.

Rychle rostoucí park P3 Prague D11 doplňuje stávající portfolio strategicky umístěných areálů P3 v okolí hlavního města, k nimž patří P3 Prague D8, P3 Prague D1 nebo P3 Prague Horní Počernice. Tam se koncem léta odehrál jeden z největších letošních obchodů, když se společnost P3 dohodla na prodloužení nájmu s firmou MD logistika. V P3 Prague Horní Počernice, kde sídlí už od roku 2009, je největším nájemcem. Využívá 38 500 m2 skladových prostor a téměř 1 200 m2 kanceláří. Podle sdružení poradenských fi rem Industrial Research Forum představuje nynější transakce největší renegociaci nájmu, která byla na trhu s průmyslovými nemovitostmi zatím letos uzavřena. Česká firma MD logistika se zabývá skladovou a distribuční logistikou, a to zejména zboží vyžadujícího zvláštní péči, jako jsou mražené i chlazené potraviny a rychloobrátkové zboží.

„P3 Prague Horní Počernice je vlajkovou lodí našeho celoevropského portfolia. Zájem o prostory projevuje řada společností včetně těch ze stále se rozvíjející oblasti e-commerce nebo logistických

P3 Park Bratislava – v srpnu 2016 předala P3 novou halu společnosti Faurecia (27 000 m2)

providerů s celorepublikovou i přeshraniční působností,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku. Aktuální pronajímatelná plocha čítá přes 350 000 m2 a v současné době je park z 95 % obsazen. Kromě dostupných prostor ve stávajících 31 budovách jsou ve výstavbě další tři haly s pronajímatelnou plochou téměř 28 000 m2, z nichž dvě jsou aktuálně nabízeny. Dalších 45 000 m2 je pak v parku P3 Prague Horní Počernice k dispozici pro nové projekty na míru (BTS).

Významného klienta má P3 od letošního srpna také na Slovensku v P3 parku Bratislava. Francouzská společnost Faurecia bude v nově dokončené hale vyrábět sedačky pro sportovně-užitkové vozy koncernu Volkswagen, od ledna začne s výrobou pro vozy Audi Q7. Faurecia si pronajala zhruba 27 000 m2.

Podle informací z trhu je v Praze sídlící společnost P3 v současné době na prodej. Její vlastníci TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge údajně hledají kupce z řad institucionálních investorů a suverénních fondů, přičemž cílí zejména na investory z Asie. Na shortlistu možných kupujících naopak nemají být stávající významní hráči v sektoru průmyslových nemovitostí, jako jsou společnosti Blackstone’s Logicor, Brookfi eld’s IDI Gazeley, SEGRO nebo Prologis. P3 vlastní v devíti evropských zemích dohromady 163 budov o celkové rozloze více než 3,3 milionu m2. Disponuje pozemky o ploše více než 1,4 milionu m2, určenými pro další rozvoj a výstavbu.

Zdroj: BUILDING WORLD magazine, vydání září 2016

0
0

Související články

Pro investoryZ Česka se stává skladový...Tahounem české ekonomiky je převážně spotřeba domácností. Zájem maloobchodních prodejců o české skladové haly...
Vše o haláchNahradí roboti ve skladech lidi?Automatizace, robotizace a umělá inteligence nastupují i do služeb. Pomáhají v nemocnicích, obchodech, na městských ulicích nebo...